Szlachetna Paczka od Ł-IW

Szlachetna Paczka od Ł-IW

Komputer, hulajnoga, wymarzone buty oraz kurtki zimowe to tylko niektóre z prezentów jakie otrzymały dzieci z wspieranej przez Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa rodziny, która została zakwalifikowana do tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka.

Pracownicy Instytutu jak co roku z wielkim sercem zaangażowali się w pomoc najbardziej potrzebującym. Przez dwa tygodnie grudnia zbierali produkty podstawowej potrzeby dla sześcioosobowej rodziny z łódzkich Bałut. Były to przede wszystkim żywność, środki czystości oraz pieluchy dla dzieci.

Dla darczyńców udział w Szlachetnej Paczce to nierzadko wielkie wyzwanie logistyczne – tłumaczy Agnieszka Adamiak-Gurdała, kierownik Działu Marketingu i Komunikacji Ł-IW. – W tym roku dodatkowym utrudnieniem były ograniczenia, jakie wprowadzono w związku z epidemią COVID-19. Praca w trybie rotacyjnym lub zdalnym, brak możliwości dokonywania swobodnych zakupów sprawiły, że z dużą dozą niepewności przystępowaliśmy do projektu. Na szczęście okazało się, że zdążyliśmy zebrać oraz zakupić wszystkie potrzebne produkty. Rodzina otrzymała od nas między innymi pościel, koce, ręczniki, plecaki i inne artykuły szkolne – dodaje Adamiak-Gurdała.

Projekt Szlachetna Paczka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw społecznych, która podejmowana jest przed Świętami Bożego Narodzenia. Zweryfikowane przez Stowarzyszenie Wiosna rodziny przygotowują listę rzeczy, które chciałby otrzymać od darczyńców. Są to najczęściej ubrania, żywność, opał oraz drobny sprzęt AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania.

Blisko 240 pracowników Łukasiewicz – Instytutu Włókiennictwo wzięło udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.