Levi Strauss & Co. będzie korzystać z  ECO PASSPORT by OEKO-TEX®

Levi Strauss & Co. będzie korzystać z ECO PASSPORT by OEKO-TEX®

Levi Strauss & Co. będzie korzystać z systemu certyfikacji ECO PASSPORT by OEKO-TEX® w swoim łańcuchu dostaw.

SAN FRANCISCO; BOSTON (19 listopada 2019 r.) Levi Strauss & Co. (LS & Co.) i Hohenstein (odpowiednik Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa w USA) ogłosiły dziś współpracę w zakresie wykorzystania systemu certyfikacji ECO PASSPORT by OEKO-TEX® w łańcuch dostaw LS & Co..

Zwiększy to możliwości programu Screened Chemistry opracowanego przez LS & Co., i pomoże ustanowić drogę do bezpieczniejszej chemii w branży odzieżowej, zapewniając wyższy poziom badań, weryfikacji i przejrzystości bezpieczeństwa chemicznego. Screened Chemistry, opracowany przez LS & Co. jako program open source, który inni mogą przyjąć, analizuje formuły chemiczne, aby zapobiec przedostawaniu się potencjalnie niebezpiecznych związków chemicznych do środowiska w całym łańcuchu produkcji odzieży i stworzyć bardziej holistyczne podejście do zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego zarządzania chemikaliami.

ECO PASSPORT by OEKO-TEX® to niezależny system certyfikacji chemikaliów w przemyśle odzieżowym, tekstylnym i skórzanym. Podczas wieloetapowego procesu ECO PASSPORT analizuje, czy każdy pojedynczy składnik produktu chemicznego spełnia międzynarodowe wymogi ustawowe i nie jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego. Kontrole na miejscu mogą potwierdzić, że ​​dostawcy używają bezpieczniejszej i lepszej chemii, wytwarzanej zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi.

„Levi Strauss & Co. jest zaangażowana w odpowiedzialne zarządzanie chemikaliami w całym łańcuchu dostaw i w naszej branży. Ta współpraca pomaga przenieść nasze istniejące programy na wyższy poziom poprzez ustanowienie nowego standardu odpowiedzialnego zarządzania chemicznego, który łączy oparte na zagrożeniach podejście do przesiewowej chemii z solidnymi możliwościami testowania i walidacji Hohenstein ”– powiedział Michael Kobori, Levi Strauss & Co. Wiceprezes ds. Zrównoważonego rozwoju.

„Uważamy, że współpraca między LS & Co. a Hohenstein jest znaczącym krokiem w kierunku zidentyfikowania i przyciągnięcia lepszej chemii do łańcuchów dostaw odzieży, obuwia i tekstyliów ”– powiedział John Frazier, starszy dyrektor techniczny w Hohenstein.

Połączenie Screened Chemistry i ECO PASSPORT firmy OEKO-TEX®, wiodącej marki i postępowych dostawców chemikaliów jest potężnym sygnałem dobrych rzeczy do zarządzania chemikaliami.

Połączone zastosowanie Screened Chemistry i ECO PASSPORT uzupełnia uznane standardy uzgodnione w ramach inicjatywy „Zero Discharge of Hazardous Chemicals” (ZDHC) Road to Map Zero, współpracy przemysłowej mającej na celu wprowadzenie bezpieczniejszej chemii w całym łańcuchu dostaw odzieży.

Dzięki badaniom i weryfikacji na miejscu, ECO PASSPORT umożliwia dostawcom chemikaliów osiągnięcie wyższego poziomu zgodności z ZDHC. Wyniki certyfikacji ECO PASSPORT są publikowane w Przewodniku dla kupujących (Buying Guide) OEKO-TEX®, zapewniając wiarygodną zewnętrzną ocenę działania dostawcy chemikaliów.

Rezultatem partnerstwa LS & Co. z instytutem członkowskim OEKO-TEX® jest program, który wykracza poza podejście do zarządzania ryzykiem i stanowi mapę drogową dla firm w celu wyeliminowania i zapobiegania zagrożeniom chemicznym w łańcuchu dostaw.

Łukasiewicz-Instytut Włókiennictwa jest instytutem członkowskim i jedynym w Polsce dostawcą usług OEKO-TEX® – międzynarodowego standardu dla bezpiecznych chemicznie i wyprodukowanych w sposób zrównoważony tekstyliów.

 

O OEKO-TEX®:

OEKO-TEX® umożliwia konsumentom oraz firmom chronić naszą planetę poprzez podejmowanie odpowiedzialnych decyzji zakupowych z zakresu tekstyliów. OEKO-TEX® zapewnia znormalizowane rozwiązania, które optymalizują procesy produkcyjne i pomaga dostarczać klientom produkty o wysokiej jakości i bardziej zrównoważone. Wszystkie produkty z portfolio OEKO-TEX® służą do wzmocnienia systemów, procesów lub produktów naszych klientów, a ostatecznie pomagają tworzyć bardziej zrównoważone firmy. 10 000 producentów, marek i detalistów w prawie 100 krajach współpracuje z OEKO-TEX®, aby zapewnić, że ich produkty są badane pod kątem potencjalnie szkodliwych substancji, a miliony konsumentów na całym świecie szukają etykiet OEKO-TEX® przed podjęciem decyzji o zakupie. Produkty i dostawcy z certyfikatem OEKO-TEX® można znaleźć w internetowym przewodniku zakupów OEKO-TEX® na stronie www.oeko-tex.com.

O Łukasiewicz – Instytucie Włókiennictwa:

Z 75-letnim doświadczeniem, Ł-IW jest dostawcą usług z zakresu badań laboratoryjnych, certyfikacji wyrobów i usług i partnerem badawczym w branży tekstylnej. Badania Łukasiewicz-IW koncentrują się wokół interakcji między tekstyliami, ludźmi i środowiskiem. Ł-IW jest instytutem członkowskim i jedynym w Polsce dostawcą usług OEKO-TEX®, takich jak STANDARD 100, STeP czy Made in Green – międzynarodowego standardu dla bezpiecznych chemicznie i wyprodukowanych w sposób zrównoważony tekstyliów.

 

Źródło: https://oekotex.avenit-prod.de/fileadmin/user_upload/Aktuelles/Infocentre/PR_Levi_Hohenstein_ECOPASSPORT_Collaboration_20191119.pdf