Dlaczego warto z nami pracować?

Jacy są nasi pracownicy:

Cel naszego działania jest niezmiennie ten sam: poszukujemy nowych rozwiązań użytkowych, dedykowanych dla człowieka i poprawiających komfort i jakość życia. Idziemy z duchem czasu a innowacyjność to nasze drugie imię.

Jesteśmy otwarci na zmiany. Preferujemy jasne, praktyczne zasady, wokół których się poruszamy. Uważamy, że dobra, aktywna komunikacja to podstawa współpracy.

Siła organizacji tkwi w ludziach i w tym, że wszyscy nasi pracownicy tworzą przyjazne miejsce pracy. Jesteśmy silnie zmotywowani. Dążymy do rezultatów.

Mamy wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie. Samodoskonalimy się nieustannie. Kierujemy się dobrem naszej organizacji.

O instytucie

0 Lata istnienia
Najstarsza w Polsce placówka naukowo-badawcza przemysłu włókienniczego
0 lokalizacje
3 ośrodki naukowo-badawcze i technologiczne
0 Pracowników
Wykwalifikowana, kompetentna kadra, to podstawa dobrego funkcjonowania instytutu
0 Patentów
Europejskich i krajowych. To tylko dowód na nasza innowacyjność
 • Czym się zajmujemy

  Prowadzimy prace naukowo-badawcze w zakresie szeroko pojętego włókiennictwa np.: nanotechnologii, modyfikacji powierzchniowej tekstyliów, opracowywania nowych technologii odzieżowych, projektowania i rozwoju innowacyjnych przędz, tkanin, włóknin i materiałów kompozytowych czy modelowania struktur i technologii niekonwencjonalnych tekstyliów 3D do zastosowań specjalnych. Nasze laboratoria badają wyroby włókiennicze wg norm krajowych, międzynarodowych oraz według procedur badawczych własnych, które później certyfikujemy w naszym Zakładzie Certyfikacji TextilCERT. Prowadzimy szkolenia i doradztwo dla przemysłu włókienniczego oraz wydajemy ekspertyzy techniczno – technologiczne. A Wydział Produkcji Doświadczalnej wciela w życie pomysły naszych naukowców oraz prowadzi produkcję usługową. Jednak nic nie byłoby możliwe bez naszego pionu wsparcia, czyli administracji, gdzie znajdziesz zatrudnienie w kierunku: biznesowym, ekonomicznym, finansowym, HR i kadry czy też technicznym bądź informatycznym.
 • Przyjazna atmosfera i wsparcie

  Pracownicy mają kluczowe znaczenie dla powodzenia naszej misji. Staramy się rekrutować osoby ambitne, kompetentne, kreatywne i utalentowane w różnych dziedzinach, a jednocześnie nieustannie budować kulturę profesjonalizmu i promować wartości, tworząc przyjazne, pozytywne i wspierające środowisko pracy.

 • Pakiety socjalne

  Bony świąteczne, paczki na święta, dofinansowane do wczasów czy dofinansowanie do szkieł korekcyjnych lub okularów to tylko niektóre z dodatkowych benefitów, które otrzymasz jako nasz pracownik. Odpowiedzialni społecznie Nasi pracownicy są przedsiębiorczy, chętnie pomagają innym i angażują się w różne inicjatywy społeczne. Dodatkowo dzielą się wiedzą, są gotowi do podejmowania wyzwań i doprowadzania ich do końca. Pracownicy IW mają swoje pasje i talent do „bycia o krok do przodu”.

 • Szkolenia i rozwój osobisty

  Opracowujemy z pracownikami ich roczne plany rozwoju, zapewniamy szkolenia: centralne, specjalistyczne, indywidualne, grupowe oraz kursy e-learningowe, prowadzimy programy rozwojowe dla poszczególnych grup pracowników, dofinansowujemy kursy językowe i zdobywanie kwalifikacji zawodowych.

.

Proces rekrutacji w IW

 1. Wybierz ofertę pracy, na którą chcesz aplikować. Wyślij swoje CV na adres rekrutacja@iw.lodz.pl w tytule maila podając numer referencyjny i/lub nazwę stanowiska, na które się ubiegasz.
 2. Jeśli spełniasz nasze oczekiwania, zaprosimy Cię bezpośrednio na rozmowę kwalifikacyjną i/bądź na test/assesment center w zależności od stanowiska, na które się ubiegasz. W zależności od wymagań na danym stanowisku, rozmowa może odbywać się także w języku obcym.
 3. Jeśli zostaniesz zakwalifikowany/-a do dalszego etapu, zaprosimy Cię rozmowę z bezpośrednim przełożonym.
 4. Po etapie rozmów kwalifikacyjnych otrzymasz informację o naszej decyzji. Jeśli nie dostaniesz oferty pracy teraz, przechowamy Twoje CV na wypadek, gdybyśmy w przyszłości poszukiwali kandydata takiego jak Ty.

Kontakt

Instytut Włókiennictwa
Brzezińska 5/15
92-103 Łódź

http://iw.lodz.pl
info@iw.lodz.pl
tel.: +48 42 61 63 100
fax +48 42 67 92 638