IW na Fast Textile 2018

IW na Fast Textile 2018

Już w czwartek 22 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie rozpoczyna się piąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile.

Oczywiście nie może nas tam zabraknąć! Zapraszamy na nasze stoisko T118 w Hali D, gdzie będzie można się zapoznać z naszą ofertą kompleksowych rozwiązań dla przemysłu tekstylno-odzieżowego.

Targi Fast Textile  są najważniejszą imprezą branży tekstylnej (tkaniny i dodatki) w Polsce. Powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wydarzenia poświęcone tej tematyce i szybko stały się największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. Głównym celem Targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom jest Forum Tekstylne, w którego ramach odbywają się liczne wykłady i prelekcje dedykowane technologiom oraz specjalistycznym strategiom używanym w przemyśle tekstylnym.. Właśnie podczas tego Forum, w czwartek 22 listopada w Hali C na scenie głównej,  pracownicy IW poprowadzą warsztaty z zakresu:

14:00 – Finansowanie innowacji w polskim przemyśle tekstylnym i odzieżowym – możliwości i wyzwania – dr hab. inż. Maciej Boguń

14:30 – Certyfikacja wyrobów i usług gwarancją bezpieczeństwa i jakości – mgr inż. Piotr Kantor

15:00 – Budowanie przewagi konkurencyjnej w Internecie – najważniejsze aspekty – mgr inż. Anna Woźniak

Dodatkowo,  w czwartek o godz. 11.30 na Forum Tekstylnym odbędzie się debata pt. Rozwój włókiennictwa w XXI wieku, gdzie poruszane będą tematy dotyczące miedzy innymi:

  • Produkcja odzieży – silna gałąź polskiej gospodarki, bardzo rozwijający się sektor, jakie są problemy współczesnego producenta, co wpływa na rozwój i  przyspieszenie procesu produkcji, obecne trendy.
  • Jak zmieniła się branża włókiennicza na przestrzeni ostatnich lat?
  • Jak będzie rozwijać się przemysł włókienniczy?
  • Jakie są bieżące trendy?

W debacie wezmą udział:

  • dr hab. inż. Maciej Boguń – Z-ca Dyrektora ds. Naukowych – Instytut Włókiennictwa
  • Anna Kosińska – LineximTK – President of the Board/CEO
  • Rafał Michalak – MMC Studio Desgin
  • dr inż. Katarzyna Ławińska, Pełnomocnik Dyrektora ds. Nauki i Wsparcia, Instytut Przemysłu Skórzanego
  • Nina Ryszka – Prezes Zarządu Ptak Holding

Targi potrwają do soboty, 24 listopada.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze stoisko T118 w Hali D. A jeśli nie będziecie mogli być z nami „ciałem” to zapraszamy na nasz profil na Facebook’u  , gdzie będziecie mogli znaleźć fotorelacje oraz transmisje na żywo z Targów.