Instytut Włókiennictwa na Łódź Young Fashion 2018

Instytut Włókiennictwa na Łódź Young Fashion 2018

W tym roku, w dniach 16–20 października 2018 r. po raz drugi odbędzie się Łódź Young Fashion – wydarzenie promujące polską młodą modę współtworzone przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i miasto Łódź. 

ŁYF 2018 to pięć dni konkursów, warsztatów, wystaw i spotkań autorskich oraz imprez o charakterze międzynarodowym jak np. Gala BRA Day czy „Łódź Young Fashion Award”. Dlatego nie mogło nas tam zabraknąć.

Instytut Włókiennictwa – IW jest jednym z partnerów Gali otwierającej całe wydarzenie –Politechnika Fashion Show, która odbędzie się 16 października w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyjątkowe kolekcje dyplomowe najlepszych studentów PŁ, a najlepsza zostanie uhonorowana nagrodą główną JM Rektora Politechniki Łódzkiej. Galę uświetni pokaz kolekcji jesień/zima 2018/19 Jarosława Ewerta inspirowaną dzikim zachodem, której prapremierę  mieliśmy okazję podziwiać we wrześniu w trakcie wydarzenia „Marka wspiera Markę” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Ale ŁYF to nie tylko gale i pokazy, ale i zajęcia dydaktyczno-praktyczne dla młodego pokolenia polskich projektantów. W tym roku Instytut Włókiennictwa – IW organizuje dwa warsztaty tematyczne.

Pierwszy z nich „Tkanina żakardowa – inspiracje, realizacje”, który będzie obejmował praktyczne zagadnienia związane z aspektami historycznymi, wzorniczymi i kolorystycznymi w tkactwie żakardowym. Omówione zostaną techniczne zagadnienia projektowania i wytwarzania tkanin żakardowych. Ponadto zaprezentowane zostanie doświadczalne stanowisko do wytwarzania prób tkanin. Warsztat odbędzie się 17 października br. w siedzibie Instytutu Włókiennictwa ul. Gdańska 118 w godz. 12-14 i zostanie on poprowadzony przez specjalistów z Zakładu Naukowy Mechanicznych Technologii i Wzornictwa Wyrobów Włókienniczy IW.

Drugi warsztat SOCIAL MEDIA X FASHION będzie dotyczył kanałów komunikacji digital i ich wykorzystania w promocji i budowaniu marki, który z uwagi na duże zainteresowanie odbędzie się dwa razy – 16/10 – godz. 10-12 oraz 17/10 – 11-13 w sali kinowej Centrum Promocji Mody Łódzkiej ASP.

„Jesteśmy dumni, że możemy być jednym z partnerów Łódź Young Fashion. Instytut Włókiennictwa od zawsze aktywnie angażuje się i wspiera  inicjatywy związane z promocją samego przemysłu włókienniczego, jak i polskiego przemysłu tekstylnego i odzieżowego, szczególnie tu w Łodzi, która zawsze była kojarzona z włókiennictwem i modą.

Do takich właśnie inicjatyw należy Łódź Young Fashion, które wspierają i służą rozwojowi młodego pokolenia projektantów, otwierając debiutantom drogę do realizacji i promując,  nie tylko lokalnie, ale i międzynarodowo, polski przemysł włókienniczy i odzieżowy. Co więcej LYF będzie też doskonałą okazją do spotkania się całego środowiska włókienniczego i modowego, networkingu, wymiany poglądów i spostrzeżeń.” – mówi dr. inż. Tomasz Czajkowski – Dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi.

Galeria Łódź Young Fashion 2018

Więcej na: ŁYF 2018