Instytut Włókiennictwa na HYMA 2019

Obecnie energia, środowisko i zdrowie ludzkie stały się priorytetami strategicznymi nie tylko w badaniach, ale we wszystkich aspektach naszego życia. Materiały hybrydowe mają potencjał zaoferowania dobrych rozwiązań w każdym z tych priorytetowych obszarów.

W dniach 11- 15 marca, w Hiszpanii, Instytut Włókiennictwa wziął udział w 6. Międzynarodowej Konferencji na temat Materiałów Wielofunkcyjnych, Hybrydowych i Nanomateriałów organizowanej przez międzynarodowe wydawnictwo Elsevier, które w swoim portfolio wydawniczym skupia najbardziej prestiżowe pozycje naukowe.

Właśnie podczas tej konferencji Instytut Włókiennictwa zaprezentował swoje rozwiązanie opracowane przez zespół naszych naukowców pod przewodnictwem prof. Jadwigi Sójki-Ledakowicz w zakresie hybrydowych modyfikatorów do antybakteryjnej funkcjonalizacji materiałów włókienniczych.

Tegoroczna konferencja składała się z 10 sesji plenarnych i 35 prelekcji tematycznych uzupełnionych 250 referatami oraz sesjami plakatowymi, których wystawa stanowiła kompletną aktualizację najnowszych osiągnięć w tej interdyscyplinarnej dziedzinie ze wszystkich wiodących instytutów badawczych.

Konferencja ta corocznie przyciąga około 1000 uczestników z różnych dziedzin ze wspólnym zainteresowaniem materiałami hybrydowymi i zapewnia doskonałe możliwości współpracy sieciowej na prawdziwie międzynarodowym poziomie.

 

Więcej o konferencji: Kliknij